تماس از طریق تلفن ثابت و بدون کد با شماره های

9092305329 تهران

9099071029 شهرستان

درس ادبیات و زبان فارسی در کنکور سراسری اولین درس دفترچه عمومی است. این درس در کنکور 25 تست را به خودش اختصاص داده است. همچنین ضریب 3 را در کنکور سراسری به خود اختصاص داده است. مدت زمان پاسخ گویی به سوالات این درس 18 دقیقه است. 25 تست این درس به ترتیب عبارتند از:

3 تست لغت 2 تست املا 3 تست تاریخ ادبیات 3 تست مربوط به مبحث آرایه های ادبی 5 تست از درس زبان فارسی و 9 تست آخر نیز تست های قرابت معنایی هستند.

درس ادبیات و زبان فارسی هم تست های حفظی و هم تست های مفهومی دارد. توصیه می شود برای مطالعه 3 تست لغت به تمامی لغت های انتهای کتاب های درسی تسلط کافی کنید. برای اکثر لغات در انتهای کتاب چند معنی وجود دارد دقت کنید که تمامی معنای یک لغت را یاد بگیرید و به تمامی جزئیات آن تسلط پیدا کنید.

2 تست املا را با خواندن متن کتاب های ادبیات می توانید به تسلط برسید در کتاب زبان فارسی هم بخش هایی به نام املا وجود دارد که به داوطلبان کمک خواهد کرد.

برای 3 تست تاریخ ادبیات بخش اعلام کتاب های درسی و تاریخ ادبیات هایی که در ابتدای هر درس وجود دارد را به خوبی مطالعه کنید و به تمامی آثار تسلط داشته باشید.

از درس زبان فارسی در کنکور سراسری 5 تست مطرح می شود که دو تست واج و تکواژ و واژه از سخت ترین تست های درس زبان فارسی هستند. برای تسلط به این مباحث زدن تست های کنکور سراسری کمک زیادی به شما خواهد کرد. سه تست دیگر این درس از مباحث مفعول و مبحث اسم مشتق و مشتق مرکب و ساده است. برای یادگیری این مباحث نیز زدن تعداد تست های کنکور سراسری و تمرین مکرر آن ها کمک زیادی به شما خواهد کرد

3 تست آرایه ادبی نیز در کنکور سراسری مطرح می شود یادگیری آرایه های ادبی وقت آنچنانی از داوطلبان نمی گیرد. بهترین راه برای تسلط به مبحث آرایه ها بهتر است هر شب چند تست سراسری را حل کنید و به بررسی آن تست ها بپردازید که به سرعت العمل شما می افزاید.

9 تست قرابت معنایی تست های انتهایی درس ادبیات است. برای اینکه بتوانید سوالات این مبحث را در کنکور حل کنید، توصیه می شود که شعر های کتاب ادبیات را به خوبی بخوانید. مهم ترین نکته برای اینکه بتوانید تست های قرابت را بزنید نحوه صحیح خواند صورت سوال و صورت گزینه هاست که بتوانید به منظور و مفهوم هر سوال پی ببرید.

زدن تست های کنکور سراسری باعث تسلط بیشتر شما بر این سوالات می شود. در اوقات فراغت می توانید با خواندن کتاب حافظ بر هنر شعر خوانی خود بیافزایید. مبحث قرابت معنایی از شیرین ترین مباحث کنکور است که می تواند سکوی پرتابی برای داوطلبانی باشد که درصد بالایی در این درس کسب می کنند.

یکی از روش های مطالعه ادبیات این است که در زمان های مرده خود می توانید به مطالعه مباحث حفظی این درس بپردازید مثل تاریخ ادبیات و لغات و با 30 دقیقه وقت گزاشتن در هر شب با تمرین تست هاس سراسری مباحث آرایه ادبی و زبان فارسی به تسلط کافی در این موارد نیز برسید.

برای کسب اطلاعات بيشتر درباره نحوه مطالعه درس ادبيات برای کنکور با مشاوران فرهيختگان جوان تماس حاصل نماييد.

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون کد با شماره های

9092305329 تهران

9099071029 شهرستان