تماس از طریق تلفن ثابت و بدون کد با شماره های

9092305329 تهران

9099071029 شهرستان

حسن نوروزی روز دوشنبه در خصوص سرانجام طرح کسری خدمت فرزندان ایثارگر، گفت: در جلسه هفته گذشته کمیسیون امنیت ملی مصوب شد که به ازای هر ماه خدمت ایثارگران 12 روز از خدمت فرزندان ایثارگران کاسته شود. این موضوع مورد توافق ستاد کل نیروهای مسلح است.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی افزود: در مدت این 2 سال بحث های زیادی در مورد روند اجرای قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگر شد و بر اساس برنامه ششم توسعه کل کشور، باید به ازای هر یک ماه خدمت ایثارگر یک ماه از خدمت فرزند کم شود، البته نظر بنده در این رابطه، 18 روز و نظر بعضی از دوستان بر 15 روز بود.

نوروزی گفت: عده ای پیشنهاد می دادند ایثارگرانی که بسیجی بوده اند، 18 روز و کسانی که سرباز بوده اند 9 روز به ازای هر ماه از خدمت فرزندانشان کسر شود، از این رو مجلس در نهایت این موضوع را علی السویه حساب کرد و به این ترتیب نظر ستاد کل نیروهای مسلح را بر نظر مجلس ترجیح دادیم و ستاد کل هم مصوبه را اعلام کرد.

این نماینده مجلس دهم یادآور شد: علت تصمیم گیری جدید مجلس درباره میزان کسر خدمت فرزندان ایثارگر این بود که به گفته مسئولان ستاد کل نیروی های مسلح، با اجرای مصوبه قبلی، پادگان ها از سرباز خالی می شد، از این رو تصمیم گرفتیم تا برای رفع دغدغه ها تغییراتی را در این قانون صورت دهیم.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی گفت: بنابراین بعد از مذاکرات مختلف، قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگر که مشتمل بر30 روز کسر خدمت به ازای 30 روز حضور در جبهه بود اصلاح شده و اذن مقام معظم رهبری بر روی 12 روز کسر خدمت، به ازای 30 روز حضور در جبهه واقع شد.

پیرو همین مصوبه، سردار ابراهیم کریمی، جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد: با هماهنگی‌های انجام شده، تصمیم به اجرای طرحی جدید در مورد کسرخدمت‌های ناشی از ایثارگری، آزادگی و رزمندگی والدین مشمولان گرفته و مقرر شد تا به ازای هر یک ماه سابقه اسارت و رزمندگی و نیز به ازای هر یک درصد جانبازی، 12 روز کسر خدمت به فرزندان این افراد داده شود.

 وی با بیان اینکه همه موافق این طرح جدید هستیم، گفت: این طرح در روزهای آتی برای اجرا به سازمان وظیفه عمومی ناجا ابلاغ می شود.

برای کسب اطلاعات بيشتر درباره کسری خدمت فرزندان ايثارگران با مشاوران فرهيختگان جوان تماس حاصل نماييد.

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون کد با شماره های

9092305329 تهران

9099071029 شهرستان