تماس از طریق تلفن ثابت و بدون کد با شماره های

9092305329 تهران

9099071029 شهرستان

رشته فیزیوتراپی در سال 1340 در ایران متولد شد.

سال 1345 وقتی هنوز رشته ارتوپدی و جراحی ایران انجمن نداشته، انجمن‌ها تشکیل شده بنابراین فیزیوتراپی ایران قدمت زیادی دارد.

فیزیوتراپی حیطه ای از علم پزشکی و شاخه ای از توانبخشی است که هدفش پیشگیری یا ارزیابی ،تشخیص و درمان بیماری های عصبی ،اسکلتی ، عضلانی با استفاده از:

1٫ جریان های الکتریکی و عوامل فیزیکی مثل گرما, سرما, لیزر, اشعه فروسرخ, امواج صوت و …

2٫  مانورهای دستی مثل ماساژ در تکنیک هایی برای آزاد سازی بافت نرم و تکنیک هایی برای افزایش دامنه حرکتی مفاصل

3٫ تمرینات ورزشی

دیدگاه فیزیوتراپیست ها به بیمار و بیماری و شناخت آنها از ساختار و عملکرد بدن به گونه ای است که بیمار را در جهت رسیدن به اهدافی مثل افزایش کیفیت زندگی ، کاهش نیاز به بعضی حراجی های پر عوارض (مخصوصا در زمینه ارتوپدی) و تطابق فرد با محیط کار سوق می دهد.

در حیطه بیمارستانی فیزیوتراپی در زمینه ی بازتوانی قلب ریوی ، راه اندازی و کاهش محدودیت حرکتی بیمار در اغلب بیماران مبتلا به سرطان و جراحی های ارتوپدیک و بیماران مغز و اعصاب انجام می گیرد.

دانشگاه هایی که دارای این رشته میباشند:

تهران، ایران ، شهید بهشتی، علوم بهزیستی و توانبخشی اصفهان, اهواز, تبریز, زاهدان, کرمان, سمنان, شیراز

دانشجویان فیزیوتراپی در مجموع در دو دوره کارشناسی 135 واحد می گذرانند که شامل 20 واحد عمومی , 47 واحد دروس پایه , 44 واحد تخصصی , 24 واحد کار آموزی در مورد گرایش های کارشناسی ارشد ( ورزشی-جنرال)

در شهر تهران در دانشگاه های تهران , ایران ، علوم بهزیستی ، شهید بهشتی میانگین رتبه قبولی منطقه1: 1500

میانگین رتبه قبولی اصفهان منطقه1: 1600-1700

تبریز ، شیراز ، اهواز منطقه1: 2000-2100

محل کار: پس از اخذ حداقل مدرک کارشناسی فیزیوتراپیست در مراکزی مثل کلینیک های خصوصی ، درمانگاه ها ، مراکز توانبخشی ، کلینیک های سالمندان ،مراکز ورزشی و یا درمان بیماران در منزل شروع به فعالیت مینماید.

مهارت های لازم:

1٫  فیزیوتراپیست باید به طور دقیق و کامل با بیمار در مورد بیماری با مشکلاتش صحبت کند و چون برنامه درمانی بیمار معمولا چندین جلسه به طول می انجامد نیازمند شخصیت صبور و انعطاف پذیر است که مهارت ارتباطی خوبی داشته باشد و اعتماد بیمار را جلب نماید.

2٫  توانایی بدنی مناسب و توان خوب کار کردن با دست

3٫  توانایی مدیریتی بالا , چون لازم است به طور همزمان چندین بیمار درمان شوند.

شرایط تاسیس کلینیک و بازار کار:

در ایران با توجه به اینکه جامعه صنعتی و سالمند است مشکلات حرکتی و اسکلتی عضلانی رو به افزایش است و نیاز جامعه به فیزیوتراپی سالها بعد بیش از پیش خواهد بود بنابراین بازار کار خوبی پیش روی فیزیوتراپیست ها است.

بعد از اخذ مدرک کارشناسی فیزیوتراپیست با داشتن مجوز تاسیس کلینیک و گرفتن پروانه مسئولیت فنی از معاونت بهداشت و درمان اقدام به تاسیس کلینیک مینماید.

برای کسب اطلاعات بيشتر درباره رشته فيزيوتراپی با مشاوران فرهيختگان جوان تماس حاصل نماييد.

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون کد با شماره های

9092305329 تهران

9099071029 شهرستان